Wrocław na podium.

Na początek.

Ostatnio nasze miasto otrzymuje wiele zaszczytnych nominacji i wygrywa w licznych konkursach. Wypada się cieszyć z takich wskazań. Jest to szczególnie przyjemne dla konkretnych nagradzanych lokalizacji bo doceniono   w tak licznych kategoriach.  Zatem co konkretnie  ?

Po pierwsze.

Restauracja La Maddalena to jedno z najsmaczniejszych miejsc we Wrocławiu. Rozgłos przyniosła temu miejscu nagroda przyznana w międzynarodowym konkursie Muse Design Award w Nowym Jorku. Wyróżnienie otrzymała „za styl, elegancję i wykorzystanie w wnętrzach bardzo szlachetnych materiałów”. Zobaczcie, jak wygląda to miejsce. Byliście tu?

Najpiękniejsza restauracja na świecie jest we Wrocławiu

Restauracja La Maddalena przy ul. Pomorskiej 1 to bardzo eleganckie i wytworne miejsce. To tutaj zaglądają wrocławianie, który chcą uczcić wyjątkowe wydarzenia w swoim życiu. O restauracji zrobiło się głośno w 2021 roku, kiedy została dostrzeżona w międzynarodowym konkursie Muse Design Award w Nowym Jorku. Otrzymała statuetkę Muse Design Award..

W finałowej rozgrywce rywalizowała z restauracjami z Tajwanu, Japonii, Hong Kongu, Emiratów Arabskich i Kanady. Otrzymała złotą statuetkę za wnętrza, „w których czuć harmonię i piękno”, zaprojektowanych przez wrocławskie Studio Dobrych Projektów Julii Kuśmierz.

Wnętrze lokalu zdobią reliefy w tonacjach chłodnego, platynowego srebra, drewno w różnych kolorach ziemi, szklane, metaliczne mozaiki słupów. Meble zostały zaprojektowane i wykonane przez lokalnych rzemieślników.

„Uwagę kapituły przyciągnęły dwa okrągłe stoły biesiadne z obrotowym kamiennym talerzem na środku ze śnieżnej, modnej Carrary, piękna dębowa podłoga i niezwykła dbałość o każdy detal wystroju. Byli pod wrażeniem wystroju sali VIP z oddzielnym wejściem oraz pięknego tarasu restauracji zawieszonego bezpośrednio nad taflą Odry z widokiem na gmach Uniwersytetu Wrocławskiego i możliwością zacumowania łodzi przy samej restauracji” – relacjonuje właścicielka restauracji.

Po drugie.

Wrocław na czele prestiżowego rankingu. „Przykład do naśladowania”.

Wrocław zwyciężył w prestiżowym rankingu „European Cities & Regions of the Future”. Miasta oceniane są pod kątem atutów gospodarczych, finansowych i biznesowych. Stolica Dolnego Śląsku okazała się ponadto „najlepszym miejscem do życia”. W rankingach pojawiły się również inne polskie miasta m.in. Łódź, Bydgoszcz i Warszawa.

Wyniki ogłoszono w rankingu „Europejskich Miast i Regionów Przyszłości” w 2024 roku, stworzonym przez magazyn fDi Intelligence. W badaniu wzięto pod uwagę 330 miast i 141 regionów europejskich, które podzielono na kilka kategorii, w tym ze względu na zróżnicowanie ich liczby ludności.

W rankingu najlepiej wypadły Frankfurt, Wrocław oraz miasto Luksemburg. Wszystkie zajęły miejsca na czele w odpowiednich dla nich grupach – duże miasto, średnie i małe.

Następnie wszystkie miasta uszeregowano w pięciu podkategoriach – potencjał gospodarczy, przyjazne miejsce dla biznesu, skomunikowane, kapitał ludzki i styl życia oraz opłacalność inwestycyjna.

Wrocław zwyciężył w kategorii miast średnich, pokonując ubiegłorocznego zwycięzcę – miasto Zurych. Polskie miasto okazało się najbardziej przyjazna biznesowi, a także określono je jako „najlepsze miejsce do życia” o największym potencjale ludzkim. W kategorii potencjał gospodarczy miasto zajęło czwarte miejsce.  

„Cieszy fakt, że nasze miasto jest zauważane i doceniane za granicą jako przykład do naśladowania. To również zasługa naszych mieszkańców i wszystkich, którzy budują to miasto na co dzień. Dziękuję Wam za to!” – napisał na Facebooku Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, publikując jednocześnie rankingi wygranych miast.

Jednakże Wrocław nie jest jedynym polskim miastem, które może poszczycić się dobrymi wynikami. Wysoko na listach znalazły się także Gdańsk, Szczecin, Łódź, Bydgoszcz i Warszawa. Łódź, zaraz po Wrocławiu, zajęła drugie miejsce w kategorii „miasto przyjazne biznesowi”.

Po trzecie

European Best Destinations. Organizacja poleca kierunki i atrakcje w Europie

Z tego względu tworzenie rozmaitych zestawień, które uwzględniają różne ciekawe punkty na mapie np. Europy, ale i całego świata, jest bardzo ważne – można się dowiedzieć nowych rzeczy i zainspirować do podróży. 

Założona w 2009 roku organizacja European Best Destinations jest jedną z instytucji, która zajmuje się właśnie m.in. przygotowywaniem takich list na szeroką skalę. Misją tego ugrupowania jest promowanie turystyki oraz kultury europejskich miast i regionów. 

Niedawno pojawiły się polecenia European Best Destinations na temat kierunków na 2024 rok, a także poszczególnych atrakcji do zobaczenia w różnych europejskich miastach. W zestawieniu znalazła się także Polska – chodzi o „Najpiękniejsze fontanny w Europie”.

W przypadku tej kategorii jednym z 11 miejsc wymienionych w zestawieniu jest Wrocław. Zdjęcie dodane do wyróżnienia przedstawia fontannę „Zdrój” z Rynku we Wrocławiu, ale wspomniano tu tak naprawdę dwie wyjątkowe fontanny, bo European Best Destinations pisze także o tej multimedialnej, przy Hali Stulecia.

– Którą fontannę wolisz we Wrocławiu? Wspaniałą i imponującą „Fontannę Multimedialną” czy bardzo ładną fontannę w starym historycznym centrum? Obie są warte odwiedzenia. We Wrocławiu, mieście stu mostów, zawsze coś się dzieje – dodali twórcy listy „Najpiękniejsze fontanny w Europie”.

Fontanna „Zdrój” to projekt autorstwa Alojzego Gryta z wrocławskiej ASP. Znajduje się na Rynku Wrocławskim, ma formę prostokątnego basenu obudowanego granitem i z granitowymi głazami. W środku osadzone są szklane płyty, po których spływa woda. Nawiązuje do antarktycznych lodowców. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych fontann miasta – zdobi plac Gołębi już od ponad 20 lat.

Wykorzystano tekst z artykułów poniżej.

https://wroclaw.naszemiasto.pl/najpiekniejsza-restauracja-na-swiecie-jest-we-wroclawiu/ar/c1-8292470

https://www.wroclaw.pl/przedsiebiorczy-wroclaw/wroclaw-zwyciezca-niezwykle-waznego-rankingu

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *