Krzyżacy za płotem

Mało kto z nas wie , że Zakon Krzyżacki nadal funkcjonuje. Funkcjonuje i to w odległości zaledwie 130 km od Wrocławia za granicą u czeskich sąsiadów w miejscowości Bruntal.

Sam Bruntal posiada jeszcze jedną atrakcję przepiękny zamek z wieloma komnatami i przebogatym wyposażeniem. Nasze obiekty zabytkowe zostały, albo spalone, albo ograbione przez okupanta lub spalone i ograbione przez wyzwoliciela. Tam wszystko stoi na miejscu – nawet symboliczny nocnik. Dla nas jedwabne tapety ocalone w jednej z komnat zamku , czy pałacu to znaczna atrakcja – tam mamy to w każdej komnacie. Nie chce dużo o tym pisać bo możecie sami to zobaczyć na prezentacjach  TUTAJ.

Dojazd z Wrocławia.

Jeden dzień dla ambitnych. Tajemnica zamku Bruntal – Uzdrowisko Zlote Hory.

TRASAWrocław – Nysa – Głuchołazy – Zlote Hory – Bruntal – powrót
DŁUGOŚĆokoło 2 x 150 km
SKALA TRUDNOŚCIWycieczka samochodowa
ATRAKCJEZlota Hora – najstarsze uzdrowisko w Czechach – miniaturka uzdrowiska wielkości naszego Przerzeczyna Zdroju, czy Miedzygórza. Piękna zabudowa i dobre piwo.

Bruntal – zamek z ilością pomieszczeń i pełnym umeblowaniem przyprawia o zawrót głowy. Zamek był siedziba „krzyżaków” – zakon tak nazywamy tylko u nas.

informacje dodatkoweNa tą wycieczkę wystarczy nam jeden dzień, ale atrakcji jest sporo, a jeśli ktoś ma zamiar w drodze powrotnej zwiedzić Otmuchów i Nysę to trzeba na to zarezerwować dwa dni, ale warto.
gastronomiazaplecze gastronomiczne Zlota Hora i Bruntal – wszędzie dobrze zjemy
atrakcyjność wycieczki4 w skali do 5