Wrocław zagadkowy. Rebus do porannej kawki.

Nasz Wrocław

Mieszkamy we Wrocławiu wiele lat i uważamy, że dobrze znamy jego historię oraz wiele ważnych faktów z jego życia. Jeśli tak jest, to czasem warto sprawdzić naszą wiedzę w tym zakresie.

Poniższy test może stać się pomocny przy samoocenie. Zapraszam zatem do udziału w krótkiej zabawie wiedzy o naszym mieście. Macie Państwo przed sobą zdjęcie „kolaż” z ujęciami naszego miasta z różnych miejsc i różnych okresów. Wszystkie zdjęcia należy ułożyć parami, bo tylko dwa zdjęcia łączy jeden „wątek” i nie zawsze musi być to historia. Mamy tu łatwe do rozszyfrowania pary zdjęć, ale również są również  trudniejsze.

Zachęcam zatem do zabawy i komentowania tego miejskiego rebusa zdjęciowego na mojej stronie. Za tydzień w piątek opublikuje prawidłowe odpowiedzi z uzasadnieniem.

No to do dzieła – pijemy kawusię i łączymy fakty.

 

ODPOWIEDŻ

Moi Drodzy, zadziało się. Wielu z WAS zabierało się za powyższy materiał, ale odgadła tylko jedna osoba i to nie z naszego Miasta . Pozdrawiam Ludwika Doldera i gratuluję trafnej odpowiedzi. Ponieważ wiele osób twierdziło, że przedstawione zdjęcia nie da się połączyć w pary według jakiegoś klucza to poczuwam się do przyspieszenia publikacji rozwiązania TEGO REBUSA.

  1. Zaczniemy od spraw łatwiejszych. Obrazki G – E łączy jeden fakt. Obecna fontanna stoi na miejscu dawnej wagi miejskiej. Większość osób o tym wiedziała. tutaj.
  2. Obrazki B – K , to nasz Get – Stankiewicz i jego dzieła. Znajdziecie te instalacje na kamieniczce Jaś. tutaj
  3. A – D – te zdjęcia łączy pobyt w naszym mieście osoby Jana Kapistarana kaznodziei , który wygłaszał do mieszkańców płomienne kazania na Placu Solnym. tutaj
  4. F – J. Klatka błaznów w naszym mieście. Na jednym zdjęciu mamy zaznaczony kwadrat gdzie ona stała, a na starej rycinie jej wygląd.
  5. TYM samym zostały nam dwa zdjęcia – wybuch wieży prochowej w dawnej Dzielnicy Żydowskiej. tutaj.

Na koniec

Jak się okazało z zadaniem uporała się tylko jedna osoba, ale wszystkim uczestnikom gratuluję samozaparcia.