Nasz „Sky Tower” traci koronę.

Zakończyła się główna część prac konstrukcyjnych w wieżowcu Varso Tower – położony w centrum Warszawy budynek oficjalnie stał się najwyższym w Polsce pod względem wysokości mierzonej do dachu. Na jego szczycie trwa już montaż iglicy, która wkrótce zapewni mu docelową wysokość architektoniczną 310 metrów, dzięki której stanie się też najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej.

Budowniczowie zakończyli prace związane z betonowaniem stropu na szczycie wieżowca. Osiągnięcie wysokości 230 metrów oznacza, że Varso Tower oficjalnie przewyższyło swoich sąsiadów z centrum stolicy – Pałac Kultury i Nauki (188 metrów do dachu) oraz apartamentowiec Złota 44 (192 metry), a także dotychczasowego lidera w tej kategorii – wrocławski Sky Tower (206 metrów).

Nawet jeśli tracimy koronę to i tak trzeba sobie jasno powiedzieć, że nasz wieżowiec jest pięknie wkomponowany w miejski obraz naszego miasta.

ANEKS – kwiecień 2021 r.

Aktualizacja informacji w zakresie najwyższych budynków w Polsce według Gazety Wrocławskiej z 04/04/2021 TUTAJ

wieżowce Europy.

Wypada przy okazji tego materiału pokazać co się dzieje w tym zakresie przynajmniej na naszym kontynencie. To uzupełnienie powstało w wyniku wielu dyskusji przy okazji powyższego tekstu. Zatem – TUTAJ – wieżowce Europy.

Świat – wieżowce – wyścig ciągle aktualny.

Tak to już jest, że widzimy i kochamy swoje, a świat biegnie bez opamiętania. Nie komentuję tych decyzji – jestem kurierem informacji – TUTAJ.