Czas bez wycieczek i zwiedzania.

Podobnie jak cała branża turystyczna – przewodnicy miejscy w tym roku praktycznie nie pracują. Każdy z nas zajmuje się albo swoim podstawowym zawodem lub w przypadku  kiedy przewodnictwo i pilotowanie to główne źródło naszego utrzymania trzeba jednoznacznie stwierdzić, że jest tragicznie.

Żadne doskonalenia warsztatu w domu i wodzenie palcem po mapie nie będzie nawet namiastką bezpośredniego kontaktu z turystami i odbiorem ich reakcji na nasze przekazy.

Bywa jednak czasem tak, że obniża się fala zachorowań na COVID , nasze miejscowości znajdują się w zielonych strefach i pojawiają się małe grupy osób chętnych do zwiedzania naszego . Dla uczestników takiej wycieczki jest to chwila relaksu i ucieczki od stresującej obecnie sytuacji dla nas  możliwość ponownego „sprawdzenia swojego warsztatu”.  W tym momencie wynagrodzenie za wycieczkę jest mało istotnym elementem, liczy się kontakt z turystami „nasze” 5 minut.

Z serdecznymi pozdrowieniami dla wszystkich Przewodników miejskich, górskich, pilotów wycieczek i rezydentów. Powrotu do naszych pasji,  zawodu, chwil kontaktu z turystami  w nowym sezonie.

Pilot i przewodnik – Ryszard Budzowski