Kościół WNMP w Ołtaszynie.

wstęp

Szanowni Państwo

Poniższe prezentacje dotyczące kościoła w Ołtaszynie powstały w szczególnych czasach kiedy sytuacja zmusza nas do pozostawania w naszych domach. Zdaję sobie sprawę z wielu niedoskonałości wykonanych materiałów prezentacji takich jak : jakość dżwięku, braki scen filmowych i drżąca kamera itp. Wszystko to wynika po części z tego, że pracowałem na materiałach wykonanych dla potrzeb „roboczych” ułożenia scenariusza przed obecną sytuacją, a póżniej już nie wychodziłem z domu i korzystałem wyłącznie z zasobów archiwalnych.

To co mną kierowało , to potrzeba reporterskiego przekazu i wielu sprawach, które ulegają zapomnieniu lub są mało znane przez naszych mieszkańców osiedla. W osiedlu mamy też bardzo liczną grupę nowych mieszkańców dla których ten przekaz może być pierwszą informacją o naszych zasobach społecznych, kulturalnych i historii osiedla. Moja misja to zatrzymanie tych obrazów w kadrze.

Jeśli jednak znajdzie się ktoś kto jest zainteresowany wykonaniem bardziej profesjonalnych prezentacji tego zasobu tematycznego bo ma chęć, bo ma wiedzę i dysponuje zdecydowanie lepszym sprzętem to moje materiały są do Jego dyspozycji. Dla mnie było to zadanie do wykonania z poziomu mieszkańca osiedla ceniącego naszą lokalną historię i realizującego ten materiał na zasobach archiwalnych z poziomu obecnej sytuacji – siedząc w domu.

Dedykuję ten materiał dla Wszystkich mieszkańców Naszego Osiedla Ołtaszyn ku pokrzepieniu serc w tych trudnych czasach. Jeśli dbamy o naszą lokalną kulturę i zasoby to pozostawimy po sobie bardziej świadome społeczeństwo. materiał ten może również przydać się wszystkim mieszkańcom naszego miasta do wiedzy o naszym osiedlu i zaplanowania wycieczki w niedalekiej przyszłości gdy wszystko będzie jak dawniej.

Poszczególne część prezentacji od odcinka ostatniego  dla Tych którzy oglądali poprzednie części. Nowi czytelnicy tego tekstu – zalecam oglądanie od pierwszej części choć nie ma to większego znaczenia.

UWAGA

Trzeci odcinek robiłem częściowo na podstawie wywiadu telefonicznego od znajomych oraz na starych materiałach archiwalnych i niestety popełniłem w związku z tym podstawowy błąd merytoryczny przy jednej ze scen. Zapewne w najbliższym czasie dokonam korekty  tej sceny, ale  ponieważ ten błąd powinien zostać zauważony przez oglądających prezentację proponuję  skomentowanie tego ( opis błędu merytorycznego) w komentarzu pod tekstem do mojego artykułu na stronie . Dla osoby , która pierwsza znajdzie błąd i dokona jego opisu  mam w nagrodę do przekazania –  książkę wydawnictwa albumowego o Wrocławiu.

część druga prezentacji – tereny zewnętrzne

część pierwsza

 

na zakończenie

Zaprezentowałem zdecydowaną większość z umieszczonych na terenach zewnętrznych obiektów, ale oczywiście znajdują się tam jeszcze elementy godne opisu słownego np. płyta informacyjna o wizycie Jana Pawła II, krzyż misyjny itp. do uzupełnienia w najbliższym czasie. Pozostaje mi zachęcić do oglądnięcia tego materiału , dodaniu uwag, propozycji nowych tematów do tego zakresu, czy wykonania uzupełnienia.

Pozostałe informacje – linki do podobnych artykułów.

Elżbietanki – Ołtaszyn

Klerycy w Wojszycach

Zapomniany grobowiec

Radomierzyce

Znani – Ołtaszyn