Wrocław – zagadki na sobotni wieczór.

wstęp

Za oknem dzisiaj deszczowo, pogoda nie sprzyja spacerowaniu no to może spacerek wirtualny z kilkoma zagadkami ?

Być może mieszkacie  we Wrocławiu od wieli lat  i spacerując jego ulicami i uważacie , że znacie  nasze miasto – ale warto sprawdzić swoją wiedzę w tym zakresie . Dla wszystkich zainteresowanych naszym miastem przesyłam kilka zagadek związanych z czasami współczesnymi i wcześniejszym okresem historii miasta . Życzę satysfakcji z zagadkowego wieczoru przy studiowaniu mojego materiału.

zagadki na sobotni wieczór

Zagadka pierwsza (1). Skrzyżowanie ulic Piłsudskiego i Świdnickiej.

Z jakiego  obiektu stojącego na tym skrzyżowaniu pochodzi to zdjęcie będące fragmentem większej całości ?

element większej całości Świdnicka Wrocław

Zagadka druga (2). Pozostajemy nadal na tym skrzyżowaniu, a pytanie jest takie samo jak wyżej, ale dotyczy innego obiektu – jaki to obiekt ?

zagadka Świdnicka Wrocław

Zagadka trzecia (3). Jeśli jesteśmy w tym miejscu to nie sposób pominąć naszej najsłynniejszej instalacji „PRZEJŚCIE” Jerzego Kaliny. Pytanie do poniższego zdjęcia jest następujące, jakie dwa zdjęcia nie pochodzą z naszej instalacji ? Podajcie ich oznaczenia literowe.

PODPOWIEDŻ. Pierwszą fałszywkę poznacie zapewne z marszu, ale druga jest już trudniejsza. Polecam – zaznaczyć pewniaki z naszej instalacji i zostanie ta ostatnia też fałszywa.

Przejście Kalina
dwa słowa na zakończenie

Jeśli zainteresowałem WAS tym tematem proszę o udostępnienie tego materiału swoim znajomym. Powyższe zagadki są elementami większej całości gry miejskiej o której kilka słów znajdziecie w tym miejscu. Gra jest dedykowana dla uczniów szkól średnich jak również grup pracowniczych na zabawach integracyjnych.

nagroda

Dla osoby która pierwsza poprawnie rozwiąże powyższe zagadki przekażę wydawnictwo albumowe o naszym mieście – „Wrocław miasto spotkań” wydawnictwa Unitex. To 83 strony zdjęć i informacji o naszym mieście. Zatem zabawa z nagrodą.

Wyniki opublikuję we wtorek po godzinie 17;00, a do tego czasu nie będę autoryzował informacji pojawiających się z rozwiązaniami w komentowaniu mojego artykułu , Wyłącznie na mojej stronie pod moim tekstem. Zatem obojętnie gdzie czytacie ten artykuł – żeby zagłosować i brać udział w odbiorze nagrody musicie komentować na mojej stronie .

Nagroda w zgadywance to kolejne wydanie tego albumu.

Proszę o komentowanie i prezentowanie WASZYCH odpowiedzi na mojej stronie pod artykułem.

 1. Ryszard Budzowski

  Szanowni Państwo
  Po umieszczeniu tego tekstu otrzymałem kilka telefonów i trzy zapytania na mojego maila – zatem zainteresowanie zagadkami było, ale nikomu nie udało sie odpowiedzieć poprawnie.
  W podglądzie administratora tej strony widzę statystykę wejść do treści tego artykułu i jest to kilkadziesiąt osób. Pora zatem na rozwiązanie zagadek. Zdjęcie pierwsze – to oczywiście element z postaci „Arlekina” stojącego przy Capitolu. Zdjęcie numer dwa – to element z kolorowej postaci krowy przed wejściem do restauracji „Marche”. Zdjęcie numer trzy – najtrudniejsza zagadka. Oczywiście jeden obcy element da się odczytać na pierwszy rzut oka bo ma brązowe tło z wnętrza domu. Teraz dedukcyjnie zaznaczamy wiadome istniejące części instalacji i pozostanie nam jedno zdjęcie. Podsumowując – G ; e to elementy obce.

  • Ryszard Budzowski

   Pozdrawiam
   Generalnie w naszym osiedlu sprawę znają Krystyna i p. Marta Staszak. Dodatkowo oprowadzam seniorów spontanicznie – znajomi i mieszkańcy naszego osiedla. Szykuje sie wycieczka do Dzielnicy Czterech Kultur.
   Proszę na mój telefon wysłać SMS z info wycieczki – to przed planowanym terminem dam znać R. Budzowski – 608 57 64 65.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *