A to Wrocław właśnie

wprowadzenie do artykułu

Tak często jest, że przyjeżdżamy do jakiegoś miasta z konkretnym programem jego zwiedzania i bardzo wyśrubowanym zakresem czasowym. Po zwiedzaniu jedziemy dalej w przekonaniu, że to co zwiedziliśmy dało nam obraz całego miasta, a tak przecież nie jest.   Na ogół nie zaglądamy do przewodnika żeby  mieć możliwość szerszego spojrzenia na odwiedzane miasto i dla tych wszystkich turystów mam to do zaoferowania poglądowy materiał o Wrocławiu do oglądnięcia na telefonie , komputerze. Celem tej prezentacji jest przedstawienie syntetyki wiedzy o naszym mieście w każdym zakresie  w zwięzły sposób.

Zatem po programie zwiedzania lub przed zwiedzaniem miasta warto zapoznać się z tym materiałem bo jest to szersza wiedza o naszym mieście z wieloma interesującymi watkami.

Jeśli jesteś mieszańcem Wrocławia

Zapewne każdy z nas zna nasze miasto bo przecież tu żyjemy – interesuje nas jego historia, zabytki i obecne problemy, ale jeśli jesteśmy patriotami lokalnymi to dobrze jest wiedzieć więcej i pokazać znajomym, a może  rodzince w innych miastach naszą dumę – miasto z jego historią i zabytkami. Właśnie dlatego powstała ta prezentacja również dla nas wszystkich.

 

 

wersja w języku niemieckim

Moi znajomi zrobili wersję w języku niemieckim. Pozdrawiam ich serdecznie i dziękuję IM za zainteresowanie tematem.

na zakończenie

W zaprezentowanym materiale pojawiają się małe literówki, a czasem podane wielkości są różne w różnych publikacjach tak czy inaczej jest to materiał amatorski. Jeśli macie jakieś uwagi lub propozycje do wprowadzenia zmian , uzupełnienia treści napiszcie na adres  budzowski.ryszard@wp.pl

Ten temat poruszałem również na swojej stronie w drugim artykule – ZAPRASZAM do zapoznania się z jego treścią.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *