WTWK „PARTYNICE” – nowe funkcje dla obiektu.

Wstęp

Historycznie patrząc na obiekt naszego toru wyścigów konnych musimy powiedzieć o dwóch sprawach:

  • Pierwsza lokalizacji torów dla potrzeb wyścigów konnych w naszym mieście związana była z Parkiem Szczytnickim i to właśnie na tamtym terenie funkcjonował pierwszy tor. TUTAJ więcej informacji na ten temat.
  • Obecna  lokalizacja na Partynicach miała miejsce  w wyniku zakupu gruntów przez Towarzystwo  Hodowlane Koni w podwrocławskiej wsi TUTAJ więcej informacji o historii obecnego toru. Nawiasem mówiąc na starej witrynie internetowej toru przed zmiana szaty graficznej było więcej informacji o powstaniu tego obiektu – obecnie mamy tylko telegraficzny skrót.

Jednak ja chciałbym poświęcić mój artykuł ostatnim działaniom na terenie toru, które powodują JEGO CIĄGŁĄ dostępność  dla mieszkańców do celów rekreacyjnych. To całkiem nowe funkcje tego obiektu i nowe oblicze.

Jak tor staje się miejscem rekreacji dla okolicznych mieszkańców.

Ostatnio na terenach przyległych do toru zrealizowano dwie bardzo ciekawe inwestycje, które otwierają możliwości korzystania z walorów całego obiektu przez mieszkańców miasta którzy uprawiają rekreację, biegają, spacerują i jeżdżą na rowerach. Wykonana ścieżka spacerowa dookoła całego toru długości około 3500 mb. oraz mała siłownia na wolnym powietrzu stały się miejscem wypoczynku dla całych grup biegaczy jak również licznych grup rodzinnych. Oczywiście najwięcej korzystają z tych obiektów okoliczni mieszkańcy, ale obiektywnie należy stwierdzić, że jest to nowe otwarcie i inne spojrzenie na możliwości drzemiące w tym pięknym kompleksie. Nowe funkcje obiektu wywołują w grupach turystów których tam zaprowadziłem nutkę zazdrości i podziwu.

TUTAJ więcej informacji o wykonanej ścieżce spacerowej.

PODSUMOWANIE.
nowe funkcje obiektu.

Lata mijają zmieniają się upodobania mieszkańców miasta, a tor wyścigów istnieje i realizuje swoje dawane przewidziane w okresie budowy funkcje, a jednocześnie jest w stanie sprostać nowym potrzebom. Pisząc o historii tego obiektu jak również o jego obecnych nowych funkcjach rekreacji miejskiej warto podkreślić na marginesie informując turystów odwiedzających nasze miasto, że takich torów w naszym kraju nie ma zbyt wiele. Warszawa, Sopot, Poznań i Wrocław tym bardziej możemy być z tego dumni jako mieszkańcy, a turyści – zapraszamy do wpisywania tego obiektu do listy odwiedzanych atrakcji obiektów podczas wycieczki do Wrocławia. Ze swojej strony jako przewodnik miejski mogę tylko potwierdzić pozytywne wrażenia turystów, których tam zaprowadziłem, pokazałem obiekty towarzyszące i opowiedziałem historię toru i sportów uprawianych w tym obiekcie.

Inni też napisali

TUTAJ

TUTAJ