Tajemnice ulicy Świdnickiej – wersja podstawowa.

 

Gra jest adresowana do uczniów szkół średnich i osób dorosłych.

Przed przystąpieniem do realizacji programu naszej gry otrzymujecie jako uczestnicy pełne informacje ustne od Komendanta gry w zakresie regulaminu, sposobu punktacji, planu wycieczki , czyli trasy itp.

Zatem przed samym ruszeniem w trasę uczestnicy wycieczki otrzymują:

  • wstępną informację od Komendanta Gry o zasadach gry, trasie, regulaminie gry oraz miejscu zakończenia rywalizacji
  • zespoły wybierają swoje nazwy i ustalają Lidera zespołu
  • zespoły otrzymują: plan marszu z zaznaczonymi miejscami poszukiwań, regulamin gry, materiały pomocnicze – zdjęciowe, listę zadań i pytań
  • dla potrzeb gry każdy z uczestników otrzymuje dostęp do wskazanej przez organizatora witryny internetowej z materiałami pomocniczymi dla potrzeb gry – ścieżki dżwiękowe, krótkie filmy i materiały zdjęciowe.

Zespoły ruszają na trasę gry – zalecane jest startowanie zespołów co 5 minut, ale dla potrzeb grup szkolnych dokonujemy indywidualnych uzgodnień w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestników na trasie.

Sam przebieg gry w tym zakresie – PODSTAWOWYM  wymaga zarezerwowania około 1 1/2 do 2 godzin czasu na zrealizowanie programu. w trakcie gry uczestnicy otrzymują do rozwiązania około 15 zadań. Zespoły kończą grę w uzgodnionym miejscu i następuję podsumowanie zdobytych punktacji z uwzględnieniem czasu przejścia i ilości zdobytych punktów na trasie. Teraz czekamy na pozostałe zespoły – omawiamy z zespołami wrażenia z odbytej zabawy i ustalamy trzy najlepsze zespoły, które otrzymują nagrody.

Gra ma uczyć jej uczestników zespołowej pracy, bawić, dostarczać pozytywnych emocji wszystkim uczestnikom.

Po zakończeniu gry najczęściej odbywa się oprowadzanie zespołów po naszym Rynku w ramach obsługi przewodnickiej jako ukoronowanie tej wycieczki.

plan – trasy gry miejskiej – „Tajemnice ulicy Świdnickiej we Wrocławiu” wersja podstawowa.
Tajemnice ulicy Świdnickiej – gra miejska.