Gry miejskie – Wrocław.

Zachęcam  Biura Turystyczne do współpracy w zakresie realizacji programu zwiedzania naszego miasta  w formie GRY MIEJSKIEJ lub konwencjonalnego programu zwiedzania z elementami uzupełniającymi do podstawowego oprowadzania po mieście.

Nie chcę w tym miejscu  przytaczać zalet moich propozycji  w kontekście obecnej powszechności dostępu do Internetu, dostępu do plików multimedialnych jakimi dysponują uczestnicy moich gier bo to raczej jest zrozumiałe ważne dla mnie jest wskazanie formuły wzajemnej współpracy BIURO – WŁAŚCICIEL PROGRAMU I JEDNOCZEŚNIE PRZEWODNIK.

Zasada jest prosta 50% i 50% – biuro pobiera opłaty od grupy uczestników ja realizuję oprawę przewodnika jako wprowadzenie do gry, uczestniczę w przejściu trasy, rozliczam punktację dla poszczególnych grup uczestników i dokonuję podsumowania samej gry wraz ze wskazaniem 3 najlepszych zespołów. Na tej podstawie BT  wystawia na adresy elektroniczne uczestników lub adres szkoły certyfikaty ukończenia gry miejskiej z zaznaczeniem ilości zdobytych punktów.

W przypadku programu wycieczki – „Krasnale ..” i „Zagadki wrocławskiego rynku” jest to podwyższony pakiet mojej obsługi przewodnickiej do oprowadzania grup wycieczkowych zatem możecie Państwo umieścić taką informację w programie swojej wycieczki jako dodatkową atrakcję.

  • Krasnale dla najmłodszych – zabawa z elementami gry miejskiej. Zależnie od wybranego wariantu 1 do 2 godzin.

„…w tym roku uzupełniam o nowe elementy poznawcze, które pozwalają młodym uczestnikom mojej wycieczki brać również czynny udział w wycieczce. Rozpoznawanie głosu instrumentów i łączenie ich z postaciami konkretnych krasnali, liczenie do 10 z poszukiwaniami wspólnych elementów, …..”

  • Tajemnice ulicy Świdnickiej we Wrocławiu – gra miejska –wysoki stopień trudności – ponad 80 zadań do wykonania – planowany czas wykonania 21/2 do 3 godzin. Gra dedykowana dla osób dorosłych, uczniów szkół średnich, zespołów rodzinnych lub pracowników zakładów pracy w ramach zajęć integracyjnych.

„ …W wielu przypadkach naszej wycieczki potrzebna będzie analiza materiałów udostępnionych dla potrzeb marszruty i trasy, nie upadaj na duchu gdy nasze zadania wydadzą CI się na pierwszy rzut oka niemożliwe do wykonania bo tak nie jest. Pytania po prostu są łatwe i trudne lepiej punktowane i nie wszystkie odpowiedzi musisz znać, ale właśnie na tym polega ta zabawa – uczysz się, czytasz ze zrozumieniem, analizujesz, odpowiadasz i idziesz dalej. ….”

  • Tajemnice ulicy Świdnickiej we Wrocławiu – gra miejska –pierwszy i stopień trudności – ponad 20 zadań do wykonania – planowany czas wykonania około 11/2 do 2 godzin. Gra dedykowana dla uczniów szkół podstawowych klas starszych.

„Przed przystąpieniem do realizacji programu naszej gry otrzymujecie jako uczestnicy pełne informacje ustne od Komendanta gry w zakresie regulaminu, sposobu punktacji, planu wycieczki , czyli trasy itp. Poniższy artykuł to WASZA kopalnia wiedzy, czyli niezbędne informacje pogrupowane w Bloki zgodne z miejscami realizacji programu gry według rozdanego planu . Życzymy zatem powodzenia”.

  • Zagadki wrocławskiego rynku – trasa z zagadkami do odgadnięcia .

Program jest skierowany do uczestników wycieczek szkolnych w wieku ponad 12 lat. Po realizacji podstawowego programu przewodnickiego w okolicy naszego Rynku uczestnicy wycieczki otrzymują materiały z zadaniami do wykonania w grupach 3 do 5 osób. Po wykonaniu programu uczestnicy oceniani  są w poszczególnych grupach w kategoriach – czas i zdobyte punkty.