Trójmiasto – wycieczka.

TRÓJMIASTO

Jest to na ogół wycieczka trzydniowa w trakcie której uczestnicy poznają uroki tych okolic – zabytki, parki, miejsca spacerowe, muzea. Wszystkie z odwiedzanych miejsc pozwalają na wstępne poznanie atutów turystycznych tego pięknego miejsca w naszym kraju.

Oprowadzam wycieczki i jednocześnie  pełnię rolę przewodnika  w zakresie podstaw programu zwiedzania  mijanych obiektów, wprowadzam w historię miasta i regionu, a celem tej wycieczki ma być dalsze intensywniejsze poznawanie Trójmiasta w kolejnych odsłonach  i zapewne przyszłe powroty.

Podawane uczestnikom wycieczki informacje pozwalają na poznanie „atutów turystycznych”  Gdańska, Gdyni, Sopotu i Oliwy i szczelnie wypełniają program zwiedzania.

  • Gdańsk – Długi Targ z jego atrakcyjnymi kamienicami i bogata historią, Kościół Mariacki z przepięknym wnętrzem i licznymi zabytkami, Dwór Artusa – omawiam z zewnątrz historia obiektu i elementy elewacji, Fontanna Neptuna, Złota Brama. Westerplatte – miejsce rozpoczęcia II wojny światowej.
  • Sopot – zwiedzanie mola i spacer Głowna aleją.
  • Oliwa – koncert organowy, historia kościoła , zwiedzanie przepięknego parku stanowiącego jedna z głównych atrakcji tego miejsca.
  • Gdynia – Skwer Kościuszki, zwiedzanie ORP Błyskawica, zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego, wejście na Kamienna Górę i podziwianie panoramy miasta.

W zależności od tego z jakiego rejonu kraju jedziemy na wycieczkę do Trójmiasta , po drodze staramy się wybrać jeszcze atrakcyjne miejsce  do zwiedzania na trasie dojazdowej np. Grudziądz z jego spichlerzami położonymi na skarpie Wisły. Opcjonalnie wycieczka może zostać wzbogacona o Malbork, Hel  lub Kanał Elbląski.

Zwiedzane przez nas  zabytki i miejscowości staram się łączyć wątkami przewodnimi naszej wycieczki związanymi z odwiedzanymi miejscami takimi jak – osadnictwo na Żuławach i zagospodarowanie tych terenów. Okresy zlodowaceń i krajobraz jaki pozostał po tych zlodowaceniach. Jak dawniej mierzono czas w nawiązaniu do zegara z Kśc. Mariackiego i kilka innych podobnych wątków, których zadaniem jest scalenie w jedna całość tego co oglądamy w trakcie realizowanego programu wycieczki.