Wrocławskie krasnale – (DWA)– spacer rodzinny.

 

Już powoli nadchodzą ciepłe dni i okres świątecznych spacerów  zatem pora na rodzinne integracyjne wyjścia w plener . Dla rodziców , którzy zechcą „zaimponować” widzą swoim małym pociechom proponuję odwidzenie przede wszystkim dwóch miejsc z krasnalami i mam tu mała wycieczkę:

Fontanny pod Teatrem Lalek

Dlaczego ta fontanna, bo jest bardzo nietypowa i możemy w tym miejscu swoim pociechom zadedykować kilka ciekawych konkursów i zadań do wykonania

– Pierwsze z nich to policzenie wszystkich krasnali w fontannie i okolicy.

Musimy pamiętać, że o ile nasi mali przyjaciele odnajdą krasnala przed fontanną to nie zauważą krasnala podlewającego kwiatki w zaroślach od strony ulicy. Jeśli tylko jest zielono to trudno go tam zauważyć. Nasz ogrodnik podlewający kwiatki jest dobrze ukryty. No i jak wypadło Wasze liczenie ?

– Drugie zadanie to policzenie statków papierowych – na ogół nie dostarcza żadnych problemów naszym milusińskim.

– Trzecie pytanie – ile mamy zwierzątek w fontannie .

Jest dosyć przewrotne bo nasi  podopieczni liczą tylko gołębie, ale przecież jeszcze mamy kota i żabkę. Dopiero teraz można dokładnie policzyć wszystkie zwierzątka jeszcze raz.

 

OPIS do fontanny – Krasnale Wodne.

Sądząc chociażby po odmiennych niż reszta wrocławskich skrzatów czapkach – nie są tutejsze krasnale, ale w czasach globalnych migracji, nikogo to nie dziwi. Wrocław traktują jak swój dom i gromadnie spędzają czas w wodzie i nad wodą. Ten w środku fontanny to Wierzbownik, siedzi na drzewie pogrążony w lekturze. Obok przycupnął Parasolnik i Zbierający Wodę, a po drugiej stronie skrzat Puszczający Stateczki i Karmiący Ptaki. Aktor i Ogrodnik woleli pozostać nieco z boku. Widać nie lubią, jak im się leje za kołnierz.

Krasnale te mieszkają w fontannie, lubią wodę, puszczają papierowe statki, karmią ptaki i zapraszają na przedstawienia do Teatru Lalek. Mają trochę inne czapki niż ich koledzy, ale to dlatego, że zaprojektował je wrocławski ilustrator i scenograf Paweł Pawlak, a on ma fantazję. Są bohaterami niezwykłej książki Wojciecha Widłaka „Sekretne życie Krasnali w Wielkich Kapeluszach” zilustrowanej przez autora figurek.

Pogoda jest ładna zatem warto pospacerować dalej naszymi plantami w kierunku pod Narodowe Forum Muzyki. Tu od strony fosy mamy całą grupę krasnali grających na instrumentach.

Krasnale pod Narodowym Forum Muzyki.

Proponuję w tym miejscu kolejną zabawę tym razem w odgadywanie dźwięków

–  poniżej mamy kilka ścieżek dźwiękowych instrumentów, proszę o odtwarzanie kolejno poszczególnych ścieżek – teraz pora na znalezienie , czy mamy w naszej orkiestrze muzykanta który gra na tym instrumencie, a jeśli tak to który to ? Fałszywe instrumenty musimy zanegować.

 

 

 

 

 

– jeszcze tylko liczenie orkiestry – ilu mamy tam graczy ?

– ilu mamy tam skrzypków ?

 

Jeśli tym tekstem dostarczyłem WAM inspiracji do rodzinnej wycieczki to się cieszę muszę jednak dodać, że tekst ten powstał po to żeby pokazać jak istotne jest właściwe zaprezentowanie tematów o krasnalach naszym młodym słuchaczom i dlatego też zachęcam do korzystania z moich usług jako przewodnika miejskiego lub moich Koleżanek i Kolegów Przewodników. W swojej ofercie mam miedzy innymi spacery szlakiem krasnali, a to co zaprezentowałem w tym miejscu stanowi  tylko cząstkę tej „krasnalowej”  tematyki. Zachęcam małe grupy (minimum 10 osób) na indywidualne spacery według ulgowej taryfy, zapraszam grupy przedszkolaków, które postaram się zainteresować bajkami i konkursami.

Wycieczki  profiluję do  dyspozycji czasowej grupy oraz wieku uczestników.

 

Jeśli zatem spodobał się WAM ten materiał i zachęcił do spaceru rodzinnego nagrodą dla mnie będzie przesłanie tej informacji do Waszych znajomych i oczywiście polubienie.

 Dla zainteresowanych zorganizowanych spacerem kontakt na mojej stronie.

Natomiast dla rodziców bardzo ambitnych mam wycieczkę multimedialna do której musicie mieć telefon z Internetem i słuchawki, albo głośnik przenośny   współpracujący z telefonem i teraz oglądacie i słuchacie.

TUTAJ więcej.